Kako kupovati na sniženju?

Sezonska sniženja su i zakonski počela, pa su naše trgovine prepune neodoljivih kombinacija povoljnijih i do 70%. Kako se pripremiti za šoping i ne prijeći zadani budžet, što kupiti... i brojne druge korisne savjete iz prve ruke otkriva Alma Premrl Zoko!

Što kupiti i što se uistinu smatra pravim ‘ulovom’ sa sezonskog sniženja? Na sva pitanja koja se odnose na kupnju na sniženju odgovore daje modna savjetnica Alma Premerl Zoko (www.modnialmanah.com) koja upravo u ovom razdoblju intenzivno obavlja privatne šopinge sa svojim klijenticama. Ipak, ništa ne treba prepustiti slučaju. Vjerovali ili ne, znanstveno je dokazano da kupnja na rasprodajama pravim šopingholičarkama podiže razinu hormona sreće ili serotonina, jača obrambeni mehanizam tijela, daje nevjerojatnu energiju… Za mnoge šopingholičarke početak siječnja je najdraži mjesec u godini. Mnoge upravo tada nakrcaju svoje ormare ‘ulovima’ od kojih polovina na kraju zauzima mjesto, a nije u upotrebi. Upravo zato, pazite kako i što kupujete! Činjenica da je nešto jeftino ne znači da vam je i potrebno.

Kako kupovati na sniženju?

Za početak, pripremite se za kupnju na sniženju! Odjenite odjeću koju možete lako skinuti, obujte ugodnu obuću koja se isto lako skida i ne zaboravite napuniti želudac. Ako ste gladni, donosit ćete brzoplete odluke zbog kojih ćete poslije požaliti. Isto tako, razmislite je li bolje da kupujete sami ili u društvu. Kupujete li u paru, pazite da vas osoba ne opterećuje, ne gleda stalno na sat i da sudjeluje s vama u odabiru i odlukama.

Nemojte kupovati ‘na prvu loptu’

Uvijek prvo pregledajte više trgovina kako biste bili sigurni da ste nešto kupili po najpovoljnijoj cijeni. Želite li biti sigurni da ste napravili dobar izbor, zamolite prodavačice da vam pričuvaju odabrane artikle. U vrijeme sezonskih sniženja dopuštena je rezervacija od sat vremena. Svaki odjevni predmet dobro pogledajte kako biste bili sigurni da nije oštećen. Ako želite kupiti samo ono što vam je potrebno, prvo ‘pročešljajte’ trgovine i provjerite cjelokupnu ponudu. Artikle možete i slikati mobitelom kako biste zapamtili što vam se svidjelo. U kupnju krenite kad je najmanja gužva (izbjegavajte vikend). Kako biste si olakšali kupnju, kod kuće sastavite popis onoga što vam najbolje odgovara i tek drugi dan krenite u kupnju kada vam se svi dojmovi slegnu. Kad ste ‘naoružani’ popisom, znat ćete i koliko vam treba novca, stoga sa sobom ponesite točno onoliko gotovine koliko vam je potrebno, a kartice ostavite kod kuće. Tako ćete si osigurati da ne prijeđete zadani budžet.

Stilistička šoping-lista

Što se tiče samog izbora odjeće, zapamtite najvažnije: budite klasičarka u razmišljanju. Neki musthave predmet ove sezone (primjerice, haljinu sa šljokicama, tigrasti pulover) kupite samo ako ga možete odjenuti barem pet puta u ovoj sezoni. Klasične komade poput jednostavnih suknji, haljina, jakni i odijela smatrajte pravim ‘ulovom’ na sniženju i novom bazom u svojem ormaru. U ovom razdoblju možete razgledati ponudu dizajnera čiji rad volite i kupiti neki odjevni predmet ili modni detalj na popustu. To rade svjetski poznate šminkerice, pa zašto ne bismo i mi!

Kako biste imali dovoljno koncentracije, tijekom šopinga napravite pauzu. Dovoljno je popiti brzinsku kavu ili malo vode. Dobro će vam doći i energetske pločice koje uvijek imajte u torbici. Znajte da sniženje traje šest tjedana i da u prvom dijelu ide do 50%, a u drugom i do 70%. Upravo zato ne trebate kupiti ‘na prvu loptu’ baš sve što isprobate. Odjeću uvijek kupujte u skladu s onim što imate u ormaru. Tako ćete najbolje vidjeti treba li vam još nešto, a što vam se učinilo zgodnim kad ste obilazili trgovine.

Komentari